Ciudad Quesada, Alicante Region

Wiederverkauf, Villa

Zu Verkaufen
350.000€
Währung
Tausch
  • Pfund: 313.471 GBP
  • Russischen Rubel: 27.269.865 RUB
  • Schweizerfranken: 370.685 CHF
  • Chinesischen Yuan: 2.722.895 CNY
  • Dollar: 381.640 USD
  • Schwedische Krone: 3.688.055 SEK
  • Norwegische Krone: 3.817.730 NOK
Schlafzimmer 3 Schlafzimmer
Grundstück 2 Badezimmer
801 M2 Grundstück
Haus 163 M2 Haus

VB-61932

Ausstattung

Schlafzimmer: 3
Badezimmer: 2
Gebaut: 163m2
Grundstück: 801m2
Energiezertifikat: In Bearbeitung
Garage
Kamin
Sackgasse
Heizung
möbel: Voll möbliert
Swimming Pool with Salt Water
modern style
solarium : Terrace upstairs
heating diesel oil plant
Exclusive to Petra Honig
Airconditioning
Geräumige Zimmer
Verglaste Terrasse
Disatanz zum Stadtzentrum
Parkplatz
Lager
Beheizter Pool
Großes Dienstprogramm
Wäschekammer
Esszimmer
Erdgeschoss

Über diese Immobilie

Ne jemi të kënaqur të paraqesim këtë vilë fantastike 3 dhoma gjumi vilë të vendosur në qendër të qytetit të Ciudad Quesada.Prona është në një nivel dhe përfitimet e një kuzhine të madhe, dhomë të gjallë, zona ngrënie. Komploti i madh i hapur ofron një vend parkimi privat, një pishinë private me ngrohje dhe ujë të kripur, me xham në tarracë dhe qasje në një dhomë me diell, e cila përfiton nga pikëpamjet malore.Shikimi rekomandohet shumë.Ciudad Quesada.Ciudad Quesada është një perlë e vogël e vendosur afër qyteteve të mrekullueshme si Alicante, Murcia, Cartagena dhe më shumë. Isshtë vetëm 30 minuta për në aeroportet Alicante (ALC) dhe Murcia (RMU) të cilat kanë rrugë të drejtpërdrejta për në Norvegji.Ekziston një autostradë vetëm jashtë qytetit që e bën të lehtë për të marrë rreth dhe eksploruar Spanjën. Torrevieja është vetëm një makinë 10-minuta në restorante, jetën e natës, baret dhe Habaneras dhe një qendër e madhe tregtare me disa dyqane të modës. Ju keni disa dyqane përreth në zonë, për shembull, Bulevardi La Zenia ka një zgjedhje edhe më të madhe të dyqaneve vetëm 20 minuta nga Askada.Në Quesada, ju gjithashtu keni restorante, dyqane, zona hiking, parqe, ujë ujë, kurs golfi, mini-golf, bowling, shkollë Norvegjeze dhe shumë më tepër. Ju nuk duhet të shkoni larg për të përjetuar gjithë këtë qytet të mrekullueshëm që ka për të ofruar.Shkolla Norvegjeze në Rojales është e njohur dhe ka një reputacion fantastik. Ajo është mbi 100 studentë. Shkolla është e vendosur në qendër të Askada me nxënës të kënaqur.Kurset e Golfit në Quesada quhen La Marquesa Golf. Ky është një kurs fantastik i golfit për fillestarët dhe ekspertët.Ka kurse trajnimi nëse doni të mësoni. Rreth kurseve të golfit, ka disa restorante dhe bare, ku mund të shijoni rrethinat.Ciudad Quesada është një zonë e qetë dhe e këndshme e Costa Blanca me shumë për të zbuluar. Isshtë vetëm 7-10 minuta me makinë drejt disa prej plazheve më të mira në Evropë. Atyre u është dhënë një flamur blu që do të thotë se është disa nga plazhet më të pastra, të sigurta dhe cilësore në Spanjë. Guardamar del Segura është një nga plazhet më të njohura në zonë dhe është e gjatë 9 kilometra. Ekziston edhe një shteg biçikletash poshtë plazhit.Ka disa tregje në zonë pasi ndodhet 5 minuta me makinë. Këtu mund të blini sende ushqimore të freskëta, suvenire dhe shumë më tepër. Isshtë shënuar për çdo ditë të javës më pak se 15 minuta nga Askada.Ky është vendi i përsosur, nëse jeni duke kërkuar për një shtëpi të përhershme, ose thjesht një shtëpi pushimi për ju dhe ju jeni të dashur një herë.Ka mbi 300 ditë me diell në vit, dhe temperatura mesatare është 20 gradë. Dy liqenet e mëdha të kripës japin një efekt pastrues në ajër. Në vitin 2019, Spanja u emërua vendi më i shëndetshëm në botë për të jetuar, kjo vërehet kur të zbresësh. Klima ka një efekt pozitiv në trup dhe mendje!

Ort

Interessiert an
VB-61932?

Responsable del tratamiento: , Finalidad del tratamiento: Gestión y control de los servicios ofrecidos a través de la página Web de Servicios inmobiliarios, Envío de información a traves de newsletter y otros, Legitimación: Por consentimiento, Destinatarios: No se cederan los datos, salvo para elaborar contabilidad, Derechos de las personas interesadas: Acceder, rectificar y suprimir los datos, solicitar la portabilidad de los mismos, oponerse altratamiento y solicitar la limitación de éste, Procedencia de los datos: El Propio interesado, Información Adicional: Puede consultarse la información adicional y detallada sobre protección de datos Aquí.

© 2020 Villas Blanca Real Estate Agents · Rechtlicher Hinweis · Cookies · Privatspähre · Web-Karte · Entwurf: Mediaelx